Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gazetecilerin saldırıya uğramasına ve hedef gösterilmesine yönelik konuşan Davutoğlu, “Gazetecilerin engellenmeden, halk için haberlerini özgürce yapabilmesini istiyorum” dedi.

Son dönemde gazetecilere yapılan saldırılara tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne tüm gazeteciler adına “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu. Davutoğlu, gazetecilerin saldırıya uğramasına ve hedef gösterilmesine yönelik konuşan Davutoğlu, “Gazetecilerin engellenmeden, halk için haberlerini özgürce yapabilmesini istiyorum” dedi.

“DAYANIŞMA İÇİN GELDİM”

Davutoğlu ve ekibine Başkan Turgay Olcayto, Başkan Vekili Vahap Munyar ve Genel Sekreter Sibel Güneş ev sahipliği yaptı. Ziyarette gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırıların demokrasiye yönelik bir saldırı olduğuna işaret eden Ahmet Davutoğlu “Üyeniz olsun, olmasın tüm gazeteciler adına geçmiş olsun ziyareti için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne geldim. İnsan onuruna aykırı bir şekilde gazetecilere, siyasetçilere saldırılar yapılmıştır. Dayanışma amacıyla Yeniçağ ve Karar gazetelerine de gittim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne de dayanışma için geldim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin varlığını çok önemsiyorum. Hala Babıali de olması da çok anlamlı. Gazetecilerin engellenmeden, halk için haberlerini özgürce yapabilmesini istiyorum”  diye konuştu.

“ÖZGÜR BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR”

TGC’ye yaptığı ziyaretin fotoğraflarını paylaşan, Davutoğlu, “Son dönemde artan tehdit ve saldırılara karşı her zaman gazeteci dostlarımızın yanındayız.  Dün Yeniçağ ve Karar gazetelerini ziyaret ettik, bugün de Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret gerçekleştirerek desteğimizi vurguladık. Özgür basın demokrasinin olmazsa olmazıdır!” ifadelerine yer verdi.