BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Alptekin Dursunoğlu 16 Mart Pazartesi günü hakim karşısına çıkacak

29 Şubat’ta gözaltına alınan 1 Mart’ta tutuklanan Gazeteci Alptekin Dursunoğlu hakkında iddianame de jet hızıyla hazırlandı. “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve aşağılama” suçlamasıyla tutuklanan Gazeteci ve Yazar Alptekin Dursunoğlu’nun iddianamesi 3 gün içerisinde hazırlandı ve duruşma tarihi belli oldu.

Tutuklanan Gazeteci ve Yazar Alptekin Dursunoğlu’nun 16 Mart Pazartesi saat 09.45’de İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması görülecek.

Sosyal medya paylaşımlarıyla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve aşağıladığı” suçlamasıyla tutuklanan Gazeteci ve Yazar Alptekin Dursunoğlu için, tutuklanmasının ardından 3 gün içerisinde iddianame hazırlandı ve hakim karşısına çıkacağı gün belirlendi.

Yakın Doğu Haber sitesinin genel yayın yönetmenliğini de yapan Alptekin Dursunoğlu, 29 Şubat tarihinde gözaltına alınmış ve 1 Mart tarihinde de tutuklanmıştı.

Dusunoğlu hakkında hazırlanan iddianamede şu ifadelere yer verildi:

“Şüphelinin paylaşımları incelendiğinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Milletinin bekası için Suriye devleti içerisinde yuvalanmış terör unsurlarını temizleme kararlılığı gösteren ülkemizin yönetici kademelerine ve fiilen cephede Türkiye Cumhuriyeti Devletinin toprak bütünlüğünü ve Türk Milletinin haklarını savunmak üzere bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerinin göstermekte olduğu savunma faaliyetlerini terörist faaliyet olarak gösterdiği, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait tankı isi avlama unsuru olarak nitelediği yine ülkemizin karar merciini ‘sığır sürüsü’ olarak aşağılarayak Halkın bir kesimini yönetici kadrolara ve askeri birliklere karşı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği kanaatine varılmış olup, Şüphelinin atılı Halkı Kin ve Düşmanlığa Alanen Tahrik Etme suçunu işlediği hususunda iddianema ihdas etmeye yeter delil elde edilmiştir.”

 

dokuz8HABER’i takip edin

Video