azadiya_welat

Azadiya Welat gazetesi çalışanı Şahin Ceyran’ın Urfa’da gazete dağıtımının ardından polisler tarafından kaçırılıp, darp edildiği öne sürüldü.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]U[/mks_dropcap]rfa’da sabah saatlerinde Azadiya Welat gazetesinin dağıtımını tamamlayan Şahin Ceyran, Evren Sanayi TOKİ konutlarından motosikleti ile çıkan polis tarafından durdurulduğu, ardından polis aracına alınarak darp edildiği iddia edildi.
‘Dört polisten ikisi zorla bir madde içirdi, araçta darp etti’
Dicle Haber Ajansı’nın görgü tanığına dayandırdığı haberine göre, polisler tarafından durdurulan Ceyran, kendisine zorla içirilmeye çalışılan maddeyi içmeyerek kaçmaya başladı. Ceyran’ı yakalayan dört polisten ikisi ağzını açarak pet şişe içerisinde akışkan, ekşi ve tuzlu olan bir maddeyi zorla içirdi. Daha sonra polisler, araca aldıkları Ceyran’ı bir süre darp ederek gezdirdi. Görgü tanığı ayrıca, polislerin daha sonra TOKİ inişinde bulunan ormanlık alandaki metruk bir binanın altına sürükledikleri Ceyran’ı, burada bıraktığını öne sürdü.
‘Midesi yıkanan Ceyran’ın tedavisi sürüyor’
DİHA’nın teyit edilmeyen haberine göre, kendine geldikten sonra kusan Ceyran’ın, telefonla aradığı bir yakını tarafından alınarak, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldığı ve burada midesinin yıkandığı belirtildi. Ceyran’ın ellerini açamadığı, midesinde ağrı olduğu ve acil servisteki tedavisinin ise sürdüğü ifade edildi. (dokuz8HABER/DİHA)