Mezopotamya Ajansı muhabirleri Sadık Topaloğlu ve Sadiye Eser hakkında “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın 2’nci duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mezopotamya Ajansı muhabirleri Sadık Topaloğlu ve Sadiye Eser hakkında “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın 2’nci duruşması bugün Çağlayan’daki İstanbul 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Gazeteciler, Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu duruşmaya katıldı. Avukatları Özcan Kılıç da duruşmada hazır bulundu.
Gazeteciler Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu denetimli serbestliğin kaldırılması ve alınan eşyaların geri verilmesini talep etti. Avukat Özcan Kılıç talepleri tekrar etti ve adli kontrolün kaldırılmasını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tanık Özgür Baran’ın zorla mahkemeye getirilmesi için yazı yazılmasına, parasına el konulan Mehmet Savaş’ın belirttiği adresin ve işverenin kimlik bilgilerinin tespiti için Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, Topaloğlu ve Eser’in ayda bir imza vermesinin kaldırılmasına ve yurtdışı yasağın devamına karar vererek duruşmayı 9 Mart tarihine erteledi.