Gaziantep’te bir cinayet olayını takip etmek üzere Adli Tıp Kurumu’na giden DHA muhabiri Ahmet Atmaca, bir grubun saldırısına uğradı.

Gaziantep’te bir kişinin kesici bir alet ile öldürülmesinin ardından olayı takip etmek için Adli Tıp Kurumu morguna giden DHA muhabiri Ahmet Atmaca burada saldırıya uğradı. Saldırı, Atmaca’nın öldürülen kişinin cenazesinin teslim alınışını görüntülediği sırada meydana geldi. Polislerin ve diğer gazetecilerin müdahalesiyle Atmaca saldırganların elinden kurtulurken failler kaçtı.

GAZİANTEP GAZETECİLE CEMİYETİ’NDEN ZİYARET

Ahmet Atmaca daha sonra ambulansla Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Kolluk kuvvetleri de Atmaca’nın şikayetçi olmasıyla birlikte saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, Ahmet Atmaca’ya geçmiş olsun dileğinde bulunup, saldırganların cezalandırılmasını istedi.

“HALKIN HABER ALMA HAKKINA DA SALDIRI”

Ay “Fiziksel saldırı asla kabul edilemez. Zor şartlar altında görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilere yönelik bu tür saldırıların son bulmasını istiyoruz. Saldırganlarla ilgili gerekli adli ve yasal işlemlerin bir an önce başlatılmasını istiyoruz. Bu saldırı sadece meslektaşımıza değil aynı zamanda halkın haber alma özgürlüğüne yöneliktir. Olay sırasında Adli Tıp Kurumu’nda görevli polis ve özel güvenlikçilerin saldırıyı engelleme noktasında yetersiz kalması bizleri ayrıca üzmüştür” diye konuştu.