Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Ali Babacan, 26 gün önce açılan Olay TV’nin iktidar baskısı nedeniyle kapatılmasına tepki gösterdi. Siyasiler, “Ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir” ifadelerini kullandı.

Olay TV, 26 gün önce başladığı yayın hayatına dün son verdi. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kapanış programında yaptığı açıklamada “Habercilik anlayışı ve yayınımız zannediyorum bir sürü yeri rahatsız etti. Cavit bey, (Çağlar) ‘Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım devam edemeyeceğim’ dedi” açıklamasında bulundu. Bu açıklamadan sonra Olay TV’nin ekranı kararırken, muhalefet liderleri Olay TV’nin kapatılmasına tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU: “ÜLKEMİZ BU KARANLIĞI HAK ETMİYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanalın kapatılmasına ilişkin, “Olay Tv’nin ekranlarının karartılmasına karşı, “Ülkemiz bu karanlığı hak etmiyor. Aydınlığı mutlaka getireceğiz” ifadelerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: “UTANÇ SEBEBİ”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, “Yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iş başına gelen bir iktidarın döneminde, Olay TV‘nin sadece 26 gün yayın hayatına devam edebilmesi ve akabinde baskılar sonucu ekran karartması; ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir. Basının özgür olmadığı, gazetecilerin hapsedildiği, fikirlerin rahatlıkla ifade edilemediği bir ülkenin kalkınması da ilerlemesi de mümkün değildir” diyerek, kanalın kapatılmasına tepki gösterdi.

BABACAN: “BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜNÜ KISITLAYANLARIN GÖRÜNTÜSÜ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise konuk olduğunu anımsatarak, “Dün akşam konuğu olduğum Olay TV‘nin ekranına düşen karanlık, basın özgürlüğünü kısıtlayanların görüntüsüdür” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU: “KANDIRANLAR KORKAR BASINDAN”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, tepkisini şöyle dile getirdi:
“Olay TV’nin iktidar baskısı sonucu daha bir ay olmadan kapanması, demokrasimiz adına utançtır! Neden korkuyorsunuz bağımsız gazetecilerden? Unutmayın sadece şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar basından.”

İLGİLİ HABERLER

“Olay TV 25 Aralık tarihinde kapanıyor” iddiası

Olay TV kapandı: Çok büyük baskı altındayım, devam edemeyeceğim