Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği, Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın avukatının yaptığı tutukluluğa itiraz başvurusunu reddetti.

Gazeteci Müyesser Yıldız’ın tutukluluğuna yapılan itiraz mahkeme tarafından reddedildi.

TUTUKLAMA USUL VE YASAYA UYGUNMUŞ

Askeri casusluk suçlamasıyla tutuklu bulunan Gazeteci Müyesser Yıldız’ın avukatı Erhan Tokatlı aracılığıyla yapılan başvuru sonrasında mahkeme, Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesinin verdiği tutuklama kararın usul ve yasaya uygun olduğu gerekçesiyle itiraz başvurusunu reddetti.
Oda TV’nin haberine göre; Mahkeme gerekçesinde, tutuklama tarihinden bu yana Yıldız lehine herhangi bir delil durumunda değişiklik de olmadığını savundu.
Yıldız’ın tutuklanmasına delil olarak gösterilen telefon görüşmelerini gerçekleştirdiği astsubay E.B.’nin psikolojik rahatsızlığı olduğu E.B.’nin avukatı tarafından açıklanmıştı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten (itirafçılık – TCK 221) E.B.’nin avukatı Sahir Yılmaz, mahkeme sorgusunda “Belirtmek isteriz ki müvekkil bipolar rahatsızlığından tedavi görmektedir. Bu rahatsızlığı yargılama aşamasında muhtemeldir ki cezasızlık sebebi olarak karşımıza çıkacaktır” şeklinde konuşmuştu. Müyesser Yıldız, 12 Haziran’da “devletin gizli kalması gereken bilgilerin açıklanması” suçlamasıyla tutuklanmıştı.