Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Okumuyorum kimse de para verip almasın” dediği Sözcü gazetesi TBMM’nin haber aplikasyonundan çıkarıldı. Ancak bir süre sonra gazete yeniden uygulamaya görüldü.

“2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşeti altında Ayasofya’nın ibadete açılmasına da yer veren Sözcü gazetesi bugün mobil cihazlara da yüklenen TBMM aplikasyonunda yer almadı. Gazete bir süre sonra yeniden uygulamada görülürken, olayın ‘teknik sıkıntı’dan kaynaklandığı belirtildi.

MECLİS’TEN “TEKNİK SIKINTI” AÇIKLAMASI

Duvar’ın Meclis kaynaklarından edindiği bilgiye göre, aplikasyonda Sözcü gazetesinin yer almaması hizmet alınan firma değişikliği nedeniyle “teknik bir sıkıntı”dan kaynaklandı. Sıkıntının giderilmesinin ardından Sözcü gazetesi de sistemde yer aldı.
TBMM’nin yasama faaliyetleri, haberler ve tutanakların yer aldığı aplikasyonu milletvekili, çalışan ve basın mensupları kullanıyor.

ERDOĞAN “ALMAYIN” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sözcü gazetesinin manşetiyle ilgili dün kendisine yöneltilen soru üzerine, “Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de buna para verip almasın. Ayasofya 2020’nin adeta taçlı yıldızıdır” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Erdoğan hedef gösterdi: Sözcü gazetesini okumuyorum, kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın

Sözcü’den açıklama: “Ayasofya’nın açılışına ‘felaket’ demek gibi bir kastımız yoktu”