Taha Akyol’dan kendisini hedef alan Bahçeli’ye yanıt

Karar Gazetesi yazarı Taha Akyol, kendisini hedef alan MHP lideri Bahçeli’ye, “Bana ve yazar arkadaşlarıma hakaret edenlere, hedef gösterenlere söyleyeceğim budur. Eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim. Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem” yanıtını verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu’nu hedef alan saldırılar sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hedef alınan Karar yazarı Taha Akyol’dan yanıt geldi.

“ELİ SOPALI ADAMLARIN YOK, ELİMDE KALEMİM VAR SADECE”

Akyol, “Örnek bir milliyetçi” başlıklı bir yazısında Bahçeli’ye şu yanıtı verdi:

“Bir düşünce mirası olarak milliyetçiliği ‘haddeden geçmemiş’ şiddet içgüdülerinin seviyesine düşürmekten herkes sakınmalıdır; düşünceye de ülkeye de zarardır. Bana ve yazar arkadaşlarıma hakaret edenlere, hedef gösterenlere benim söyleyeceğim budur. Allah’ıma hamd olsun, eli sopalı adamlarım yok, hiç de özenmedim. Elimde kalemim var sadece; kitaplarımı, belgesellerimi, yazılarımı yazdığım kalem.”

BAHÇELİ: “BİLHASSA TAHA AKYOL MHP’Yİ BİLİR”

Bahçeli, dün yaptığı açıklamada Akyol’u ismini vererek hedef almış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Karar Gazetesi’nin kiralık köşe yazarları, mesela Elif Çakır, mesela Yıldıray Oğur, mesela Taha Akyol ve diğer köşesiz sözde yazarlar MHP’yi hafife almasınlar, MHP’ye kara çalmasınlar. Çünkü kazdıkları kuyuya çoktan düşmüşler, kızarmayan yüzleriyle yakayı ele vermişlerdir. Bilhassa Taha Akyol MHP’yi bilir, tavsiyem mezkur sipariş üzerine yazan isimlerle birlikte Serok Ahmet’e bizi acilen anlatmasıdır.”