Cumhuriyet gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Alev Şahin ve muhabir Hazal Ocak’a karşı, 6 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Boğaz manzaralı lüks müştemilat” başlıklı haberlerinden kaynaklı açılan dava düşürüldü.

Cumhuriyet Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Alev Şahin ve muhabir Hazal Ocak’a karşı, 6 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan “Boğaz manzaralı lüks müştemilat” başlıklı haber gerekçe gösterilerek, “itibarının zedelenmesi” suçlamasıyla Mehmet Cengiz tarafından açılan davanın duruşması Kartal’da bulunan Anadolu 14’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Hazal Ocak ve avukatı hazır bulundu.

‘DAVA DÜŞÜRÜLMELİ’

Kimlik tespitlerinin ardından başlayan duruşmada söz alan Ocak, önceki beyanlarını tekrar ederek davanın düşürülmesi talebinde bulundu.
Ardından söz alan Mehmet Cengiz’in avukatı müvekkilinin itibarının zedelendiğini ve sanıkların cezalandırılmasını istedi.
Savunma yapan Ocak’ın avukatı ise karşı tarafın itibarının zedelenmediğini ve davacı tarafından haber yayınlandıktan sonra girdiği ihaleleri dava dosyasına sunduklarını ve davanın düşürülmesi talebinde bulundu.
Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme davanın düşürülmesine hükmetti.