Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek ile HaberTürk Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar arasında canlı yayında gerginlik yaşandı. Yarar, Zeyrek’in kendisine fare demesine sinirlenerek yayını terk etti.

HaberTürk yayınında Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek ile HaberTürk Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar arasında tartışma yaşandı. Ankara’dan yayına bağlanan Zeyrek, “Başka var mı konuşacak” demesi üzerine Yarar, “12’den sonra kabağa dönüşüyor” ifadesini kullandı.
Bunun üzerine Zeyrek, “Fareye dönüşmekten iyidir diye düşünüyorum” yanıtını verdi.

“KAFA KAFAYA GİRERİM”

“Katılıyorum katılıyorum” diye yanıtını geçiştiren Yarar’ın ardından Zeyrek değerlendirmelerini sürdürdü. İlerleyen dakikalarda Yarar, programın sunucusu Veyis Ateş’in sözünü kesti ve şöyle konuştu:
“Bana bir daha hayvan lakabı takarsa Deniz ile kafa kafaya girerim. Ben ona kabak dedim, adam adam gibi fare lafını geri alsın. Edepse son kez söylüyorum fare lakabı takarak, ben sana kabağa dönüş dedim. Edep dersi verdiğin adama bak ya. Geçen Hafta Nedim Şener’e ayar veriyordun. Lafa bak ya, fare. Bir daha senin olduğun programa çıkan… Bu kadar. Tamam arkadaşım. Senin ayarın bu.”
Zeyrek, “Dinler misin lütfen” diye ara girdiğinde ise Yarar, “Ne dinleyeceğim seni? Senin ayarın bu, seviyen bu” dedi. Yarar daha sonra programı terk etti.
Stüdyodakilerin sakinleştirme çabalarının yetersiz kaldığı Yarar’ın sosyal medyada yazılanları gördükten sonra tepki verdiği düşünüldü.