Türkiye’de koronavirüsün ilk vakası ilan edildiği günden itibaren, dokuz8HABER ülke çapındaki en büyük dijital haber merkezini kurmak için bir çağrı yaptı. Yüzlerce yurttaş haberci, onlarca yerel medya kuruluşu ve sivil toplum örgütlerinden oluşan Türkiye’nin en büyük dijital yurttaş haber ağı, COVID-19 salgınının Türkiye’deki gündemini yakından takip ettiler.
Doktorlar, tıbbi araştırmacılar, eczacılar, sivil toplum ve sendika temsilcileri, iletişim uzmanları, hukuki uzmanlar, psikologlar, teknolojistler ve deneyimli gazetecilerden oluşan 40’ın üzerinde kişi, dokuz8HABER’in dijital haber merkezine katıldılar. Onlara ek olarak, 40 kişilik bir çevirmen ekibi de Türkiye’deki gelişmeleri İngilizce’ye çeviriyor ve dokuz8NEWS’da yayınlanan haberlerle dünya kamuoyunun Türkiye’den haberdar olmasına katkıda bulunurken, aynı zamanda dünyanın çeşitli dillerinde yayınlanan gelişmeleri de Türkçe’ye çevirerek Türkiye’nin gündemine yönelik yayınlar çıkarıyorlar.

KORONAVİRÜS BÜLTENİ

Salgın sürecinde, dokuz8HABER aynı zamanda “Koronavirüs Bülteni” adı altında günlük gelişmelerin yer aldığı, resmi açıklamalar, ekonomiye etki, karantina ve kısıtlama haberleri, sağlık sektöründeki gelişmelere değinen bir İngilizce yayını da Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve İran’ı yakından takip etmek isteyen abonelerinin hizmetine sundu.
Bültene abone olmak için, lütfen bizle iletişime geçin: [email protected]