‘Profesyonel Gazetecinin Yurttaş Gazetecilikle İmtihanı’ başlığıyla yayımlanan e-kitap, MEDAR’ın www.medarder.org adresinde yenilenen internet sitesine yüklenerek erişime açıldı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]M[/mks_dropcap]edya Araştırmaları Derneği’nin (MEDAR), The Guardian Vakfı (The Guardian Foundation) ve Norveç Sosyal Bilimler Derneği (Samfunnsviterne) desteğiyle hayata geçirdiği ‘Türkiye’de Profesyonel Gazetecilerin Yurttaş Gazetecilik Algısı Araştırması’ raporu e-kitap olarak yayımlandı.
KİTABA BU LİNKE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
KAFKA’NIN ‘ALTERNATİF MEDYA VE TOPLUMSAL HAREKETLER SERİSİ’NDEN YAYIMLANAN KİTABA MEDAR’IN SİTESİNDEN ULAŞILABİLİR
‘Profesyonel Gazetecinin Yurttaş Gazetecilikle İmtihanı’ başlığıyla Kafka Kitap’ın ‘Alternatif Medya ve Toplumsal Hareketler’ serisi kapsamında yayımlanan e-kitap, MEDAR’ın www.medarder.org adresinde yenilenen internet sitesine yüklenerek erişime açıldı. Kitabın İngilizce çevirisi de önümüzdeki günlerde yayımlanacak.
ARAŞTIRMANIN İLK SONUÇLARI TEMMUZ 2018’DE DUYURULDU
İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Adana ve Antalya illerinden 306 gazeteciyle bilgisayar destekli telefon görüşmesi (CATI) ve yüz yüze görüşme yöntemleriyle Şubat-Mayıs 2018 döneminde gerçekleştirilen ve ilk sonuçları 26 Temmuz 2018’de duyurulan araştırma, ‘Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Araştırma Serisi’nin ikinci araştırması oldu.
TAREM’in 2016 Tarihli Araştırma Sonuçlarına Buradan Ulaşabilirsiniz
SERİ ‘TÜRKİYE’DE YURTTAŞ GAZETECİLİĞİ PROFİLİ’ ARAŞTIRMASIYLA TAMAMLANACAK
Üç aşamalı olarak tasarlanan araştırma serisinin ilki Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) tarafından “Alternatif Medya ve Yurttaş Haberciliği Aktif Takipçi-İzleyici Algısı Araştırması” başlığıyla Nisan-Mayıs 2016 arasında tamamlanarak, sonuçları 13 Temmuz 2016’da kamuoyu ile paylaşılmıştı. Seri ‘Türkiye’de Yurttaş Gazeteciliği Profili Araştırması’yla tamamlanacak.