Sosyal medya mecrası Twitter, ABD’de olayların büyümesi üzerine, Trump’ın video mesajına ‘Şiddet riski nedeniyle’ erişimi kısıtladığını bildirdi. Trump’ın yazdığı Tweet, yeniden paylaşılamıyor ve beğenilemiyor.

Twitter, ABD’de çıkan olaylar sonrasında, Trump’ın video mesajına erişimi kısıtlayarak, “Şiddet riski nedeniyle yanıtlanamaz, retweetlenemez ya da beğenilemez” notunu düştü.

MESAJLARI KALDIRDI

Facebook ve Twitter, Trump’ın yayımladığı ve protestoculara itidal çağrısı yaptığı video mesajını da platformdan kaldırdı. Trump’ın ifadelerinin gerginliği tırmandırma riski taşıdığı öne sürüldü.

12 SAAT BOYUNCA KİLİT

Sosyal medya devlerinden Twitter, ABD Kongresine düzenlenen baskının ardından Başkan Donald Trump’ın hesabını 12 saat boyunca kilitleyeceğini, ihlallerin devam etmesi durumunda ise hesabını askıya alacağını duyurdu.
Twitter’dan yapılan açıklamada, başkent Washington’da bugün “görülmemiş ve devam eden şiddetin” ardından Trump’tan 3 paylaşımını kuralların ihlal edildiği gerekçesiyle kaldırması istendiği belirtildi.

Trump, silinen bir tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bunlar, kutsal bir seçim zaferi, çok uzun süredir kötü ve haksız muamele gören büyük yurtseverlerden böylesine kabaca ve acımasızca alındığında yaşanan olaylardır. Sevgiyle ve huzur içinde eve gidin. Bugünü sonsuza dek hatırlayın!”

HESAP ASKIYA ALINDI MI?

Trump’ın Twitter hesabının 12 saat kilitleneceği ifade edilen açıklamada, söz konusu paylaşımlar kaldırılmadığı ve ihlaller devam ettiği sürece hesabın askıya alınacağını bildirildi.