Gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin 28. yılında karanlığa karşı mumlar yakılarak anılacak. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, 24 Ocak akşamı saat 20.00’de “mumlarımızın ve yüreğimizin ışığında buluşma” çağrısı yaptı.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından sosyal medyada yapılan çağrıda, pandemi nedeniyle bu yılki anma etkinliklerinin sınırlı olacağı ifade edildi. Her yıl 24 Ocak’ta Uğur Mumcu’nun sokağında ve ülkenin dört bir yanında meydanlarda buluşulduğunu hatırlatan Vakıf, “Bu yıl pandemi nedeniyle mumlarımızın ve yüreğimizin ışığında buluşacağız. Uğur Mumcu ve aramızdan alınan tüm aydınlar için 24 Ocak 2021 saat: 20.00’da, karanlığa ‘bir mum da sen yak!” çağrısında bulundu. Uğur Mumcu’nun kızı ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Özge Mumcu Aybars da anma etkinliğine katılım çağrısı yaptı.

ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİKLER

Vakıf, Uğur Mumcu’yu anmak amacıyla 28. Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri düzenliyor. 70 sivil toplum örgütüyle birlikte organize edilen etkinlikler, çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve STK’ların sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.