Amedspor Başkanı Metin Kılavuz “Çok ciddi bir toplumsal ayrımcılıkla yıllardır karşı karşıya kalıyoruz. Artık bize verilen cezaların biz bile sayısını unuttuk. En büyük gücümüz olan taraftarlarımızla onlarca maç ayrı kaldık. Artık Amedspor’a yönelik bu tavrın da son bulması gerekiyor” dedi.

Amedspor’un geçtiğimiz hafta sonu yapılan olağan genel kurulunda başkan seçilen Metin Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır’da bulunan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılavız, Amedspor olarak yepyeni bir döneme girdiklerini söyledi. Özelikle kadın ve çocukların bu yıl daha çok maçlara gelmesi gerektiğine dikkat çeken Kılavuz, “Amedspor kadın ve çocuklara çok önem veriyor. Biz kadın ve çocukların maça gelmesini çok istiyoruz. Hatta stadın yarısı kadın yarısı erkek olmasını istiyoruz. Tavrımızı daha önce de çok net belirledik. Bizim stadımıza küfredecek olan kişiler gelmesin. Biz bu konularda çok hassasız. Onun için yönetimimizde toplumsal cinsiyet eşitliğine özen gösterdik” dedi.

“ARTIK BİZE VERİLEN CEZALARIN SAYISINI UNUTTUK”

Amedspor’a verilen cezalara da vurgu yapan Kılavuz, “Çok ciddi bir toplumsal ayrımcılıkla yıllardır karşı karşıya kalıyoruz. Artık bize verilen cezaların biz bile sayısını unuttuk. En büyük gücümüz olan taraftarlarımızla onlarca maç ayrı kaldık. Artık Amedspor’a yönelik bu tavrın da son bulması gerekiyor. Bizim için spor barış ve kardeşlik demektir. Biz Amedspor olarak sportif başarıların yanında sporun dilinin hep barış olmasını savunduk. Bu konuda da çok iddialıyız biliyorsunuz Türkiye’deki en centilmen kulüp Amedspor’dur. Bize göre spor sadece futbol demek değildir” dedi.

“NİHAT ÖZDEMİR’İN TFF BAŞKANI OLMASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Nihat Özdemir’in TFF başkanı olmasının da önemli olduğunu belirten Kılavuz, “Başkanımızın orada olması bizim için önemlidir. Biz oraya giderken hep projelerimizle gittik. Yaptığımız tesis bir örnektir. Hem kamu kurumu, hem halkın da dahil olarak herkesin sahiplenilmesi sağlanmıştır. Biz federasyonun daha aktif bölgede olmasını istiyoruz. Bölgede önemli bir kulübüz bu nedenle fedarasyonun yanımızda olacağına inanıyoruz. Biz de kendilerine projelerle gideceğiz” dedi.

“TRANSFER İÇİN ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORUZ”

Transfer çalışmalarının da çok yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Başkan Kılavuz, “Oluşturduğumuz 5-6 kişilik transfer komitemizle transfer çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geceli gündüzlü çalışıyoruz ve olası gelişmeler durumunda da yeni basın sözcülerimiz aracılığıyla basın ile bunu paylaşacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE ARTIK BAŞKA BİR SABAHA GÜNAYDIN DEMELİDİR”

Deplasman yasaklarının artık bir anlamının kalmadığını belirten Kılavuz, “Bu deplasman yasakları valilikler il kurullarının kararlarıdır. Ama bu kararlar artık şeyini yitirmiştir. Türkiye artık başka bir sabaha günaydın demelidir. Her anlamda sıkışmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Türkiye artık bu yapı ile bu zihniyet ile yol yürüyemez. Yeniden Türkiye’de şiddet kültürünün reddedildiği insanların birbirine dokunabileceği insanların birbirilerini dinleyebileceği bir diyalog sürecinin açılması gerekiyor. Bu noktada da Amedspor’a gerçek anlamda önemli görevler düşüyor arkadaşlar” diye belirtti.

‘AMEDSPOR SENSİN’ KAMPANYASI BAŞLATILACAK

Amedspor’un da önemli borçlarının olduğunu ifade eden Başkan Kılavuz, “Bizim de diğer kulüpler gibi borçlarımız var ama bu borçları yapacağımız çalışmalar ve kampanyalarla kapatacağız. Örneğin önümüzdeki günlerde ‘Amedspor sensin’ kampanyası başlatacağız. Diyarbakır’da bulunan STK temsilcileri ve iş dünyasının da Amedspor’un yanında olması lazım. Bazı GSM şirketleri ile de görüşebiliriz. Örneğin Amedspor sensin yaz boşluk bırak 10 TL gibi bir kampanyamız olabilir. Bu yıl kesinlikle boş stad istemiyoruz. Ona uygun bir yapı ve takım ile 33 bin kişilik stadımızın tamamen dolmasını istiyoruz” diye konuştu.