Süper Lig’in son şampiyonu Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk dönemi sona erdi. Buruk, kulübe ilk lig şampiyonluğunu yaşatmış, iki gün önce de Süper Kupa’yı Trabzonspor’a kaybetmişti.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, teknik direktör Okan Buruk ile yollarının ayrıldığını açıkladı. Başakşehir’in Twitter hesabından “Her şey için teşekkürler Okan Buruk… ” videolu mesajı paylaşıldı.

“KULÜBÜMÜZE VERMİŞ OLDUKLARI EMEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR”

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada ise, şu ifadelerine yer verildi:
“Okan Buruk ile karşılıklı anlaşarak yolları ayırma kararı alınmıştır. Kulübümüze imza attığı ilk gün hedefini ‘şampiyonluk’ olarak belirleyen ve bu hedef doğrultusunda var gücüyle çalışan Okan Buruk, turuncu-lacivertli armamız altında teknik direktörlük kariyerindeki ilk Süper Lig şampiyonluğunu yaşayarak adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış, Avrupa’da takımımıza oynattığı cesur ve başarılı futbolla da tüm Türkiye’yi gururlandırmıştır. İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nde ‘şampiyon takımın şampiyon teknik direktörü’ olan Okan Buruk her zaman özel olarak anılacaktır. Futbolculuğu döneminde saha içerisinde göstermiş olduğu hırslı karakterini teknik direktörlük döneminde olgunluğuyla birleştiren, profesyonelliği ve güçlü iletişimiyle de tüm spor kamuoyunun takdirini toplayan Okan Buruk ve ekibine kulübümüze yaşattıkları unutulmaz anılar ve vermiş oldukları emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz.”
Buruk, 2019-2020 sezonu başından bu yana takımı çalıştırıyordu. Buruk döneminde Başakşehir Süper Lig tarihinin altıncı şampiyonu olmuştu.