Koronavirüs salgınının hızla yükselmesi futbol dünyasını da çok olumsuz etkiliyor. Yarın Beşiktaş ile oynayacak olan Antalyaspor kafilesi İstanbul’a gelemedi. Spor muhabiri Övünç Özdem, Antalyaspor’da neredeyse bütün kafilenin testlerinin pozitif çıktığını iddia etti.

Süper Lig’de yarın saat 19.00’da Beşiktaş’la karşı karşıya gelecek olan Antalyaspor’da koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkması nedeniyle kafile İstanbul’a hareket edemedi.

UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ

Süper Lig’in 2. haftasında yarın İstanbul’da Beşiktaş ile karşılaşacak olan Fraport TAV Antalyaspor, hazırlıklarını tamamladı. Kırmızı-beyazlı kafileyi bugün saat 15.00’de İstanbul’a götürecek uçak, tespit edilen koronavirüs vakaları sebebiyle iptal edildi. Kafile Döşemealtı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ne dönüş yaptı.


​Testlerde hata olabileceği ifade edilirken, tüm takıma İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelecek ekip tarafından yeniden test yapılacak.

14 SAĞLIKLI OYUNCU VARSA MAÇ OYNANABİLİR

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) sağlık protokollerine göre, bir takımda maça çıkabilecek 14 sağlıklı oyuncu varsa o karşılaşma oynanabiliyor.