Beşiktaş, TFF’nin koronavirüs kararına ilişkin, “vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir” açıklamasında bulundu.

Beşiktaş Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Süper Lig’in 2. yarısından itibaren koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sahaya çıkamayan takımların hükmen yenik sayılacağına” yönelik kararına tepki gösterdi.

“BU KARAR VİCDANA SIĞMAZ”

TTF’nin kararına ilişkin yazılı bir açıklama yapan siyah-beyazlı kulüp, bu kararın vicdana sığmayacağını belirterek, şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 21 Aralık 2020 tarihinde resmi internet sitesi aracılığıyla ilan ettiği, sezonun ikinci yarısında uygulanacak statü ve talimatlarda yer alan hükmen mağlubiyet uygulamasının, sporun ruhundaki yarışma, yarışarak kaybetmek ve kazanmak ilkesine aykırı olduğunu düşünüyoruz.
Federasyonumuzun, Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak statü ve talimatlarda yapmış olduğu değişiklikler, her ne kadar kulüplere birtakım kolaylıklar sağlıyor olsa da bir kulübün Covid-19 nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayarak hükmen mağlup sayılacak olması, vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir. Türkiye Futbol Federasyonu’nu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz. Saygılarımızla.”

İLGİLİ HABERLER

https://dokuz8haber.net/spor/tff-acikladi-super-ligde-hukmen-yenilgi-karari/