Kahramanmaraş’ta 74 yaşındaki bir yurttaş, koronavirüsü ikinci kez yenmesinin ardından taburcu edildi.

Kahramanmaraş’ta yaşayan 74 yaşındaki İsa Resul Önder yaklaşık 45 gün önce koronavirüs şüphesiyle hastaneye yatırıldı. Yapılan testlerinin pozitif çıkmasıyla birlikte Önder’in hastanedeki tedavisine başlandı.

İKİNCİ KEZ KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Tedavisi tamamlanıp taburcu edilen Önder, ikinci kez koronavirüse yakalandı. Yeniden hastanede tedavi altına alınan Resul Önder, son testlerinin de negatif çıkmasının ardından ikinci kez koronavirüsü yenerek taburcu edildi.

TABURCU EDİLDİ

Taburcu olan Resul Önder’e Necip Fazıl Şehir Hastanesi çıkışında yakınları çiçek hediye etti. Herkesin tedbirli davranıp kurallara uyması gerektiğini belirten İsa Resul Önder şunları söyledi:

“TEDBİRLERE UYALIM, EVDE KALALIM”

“Bu virüs belasında birincisinde 14 gün yattım hastane de ve taburcu oldum. Evde karantinaya aldılar beni ve daha sonra kontrole geldim hastaneye bizden sürüntü aldılar ve bizim hastaneye yatmamız gerektiğini söylediler. Hastanede iğne ve ilaçlarla tedavi edildim ve 14 gün karantinam tamamlandı ve taburcu edildim. Her şey çok güzel ilgi alaka çok güzeldi. Tedbirlere uyalım, evde kalalım.”