Ağrı’da merkeze bağlı Çayır Köyü’nün Muhtarı Zamanhan Akay,10 gündür köylerinin susuz kaldığını belirterek, “Köyümde su parasını veremeyen vatandaşlar var. Hepsini tahsil etmem imkansız. Ben bu su parasını toplayamıyorum” diye isyan etti.

Ağrı’da merkeze bağlı Çayır Köyü’nün Muhtarı Zamanhan Akay 10 gündür köylerinin susuz kaldığını ifade etti. Akay, “Benim köyüm susuzlukla terbiye ediliyor. Köyümde su parasını veremeyen vatandaşlar var. Hepsini tahsil etmem imkansız. Ben bu su parasını toplayamıyorum. Benim köyümde sular kesiktir. Ben TEDAŞ’ın tahsilat memurluğunu yapmıyorum ki. Ben yapamam” diyerek isyan etti.
Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından muhtarın durumu anlattığı videoyu ve yaşananları paylaştı. Yarkadaş’ın konuya ilişkin paylaşımı şu şekilde: “Ağrı merkeze Çayır Köyü’nün Muhtarı Zamanhan Akay aradı. Köylerine su gelmesini sağlayan ARAS EDAŞ adlı şirkete olan 20 bin TL borç yüzünden 10 gündür sularının kesik olduğunu anlattı. Şirket, Ağrı Valisi’nin ricasına rağmen elektrik vermiyormuş. Muhtar, “Bir çare bulun” diyor.