AKP’li isimlerin 65 yaş üstü olmamasına rağmen aşılanmasına tepkiler sürerken AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata’nın da koronavirüs aşısı olduğu ortaya çıktı.

AKP’li isimlerin 65 yaş üstü olmamasına rağmen aşılanmasına tepkiler sürerken AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Özata’nın da koronavirüs aşısı olduğu ortaya çıktı. Özata’nın aşı olduğunu hiç çekinmeden sosyal medya hesabından paylaşması ise şaşkınlıkla karşılanırken, gazeteci Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından “Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı?” diye sordu.
Yarkadaş, “AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata, Instagram hesabında Covid aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır” dedi.


“ÜÇ HASTANENİN VEKİLİ VE DANIŞMANI OLDUĞU İÇİN AŞI HAKKIM DOĞMUŞTUR”
Özata’nın Yarkadaş’a verdiği yanıt şu şekilde oldu: “Ne AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olmamın ne de meclis üyesi olmamın aşı olmamla bir alakası yoktur” görüşünü savunan Özata, şu ifadeleri kullandı: “Gurur duyarak yaptığım mesleğim avukatlık gereği Eskişehir’deki üç hastanenin vekili veya danışmanı olmam sebebiyle sağlık sektöründe hizmet sağlayanlar kategorisinde değerlendirmeme sebep olmuş ve aşı olma hakkı doğurmuştur. Bende her sorumlu vatandaşın yapmasını beklediğimiz gibi sıram gelince Covid aşısı oldum.”