6 bin 600 nüfuslu Amasra’da 103 kişi, perşembe gününden itibaren ishal ve mide bulantısı şikayetiyle Amasra Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Belediye Başkanı Çakır, durum netleşene kadar şebek suyunun kaynatılarak kullanılması uyarısında bulundu.

6 bin 600 nüfuslu Amasra’da 103 kişi, perşembe gününden itibaren ishal ve mide bulantısı şikayetiyle Amasra Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastaneye başvuranların büyük bölümü, serum tedavisinin ardından taburcu edilirken Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

“ÇEŞME SULARINI KULLANMAYIN” UYARISI

Ekiplerce şehre suyun geldiği bölgeden ve su isale hattından numune alınarak laboratuvara gönderildi. İlçede mahalle çeşmeleri de belediye ekiplerince kapatıldı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ishal vakalarındaki artış nedeniyle belediye ve sağlık ekiplerince tüm su kaynaklarında gerekli kontrollerin yapılmaya başlandığını bildirdi. Çakır, “Konuyla ilgili net bir bulguya rastlanana kadar özellikle mahallelerimizdeki çeşme sularımızın kullanılırken kaynatılması büyük önem arz etmektedir” uyarısında bulundu.