Antalya’da “Gidecek yerim yok, kalacak yerim yok” diyen evsiz yurttaşa, sokağa çıkma yasağı gerekçe gösterilerek para cezası verildi.

Antalya’da sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan turistlerle birlikte yürüyen ve “Gidecek yerim yok, kalacak yerim yok” Ali Çiçek isimli evsiz yurttaşa kısıtlama kurallarına uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Durum sosyal medyada büyük tepki gördü.

MUHİTTİN BÖCEK SAHİP ÇIKTI

Sosyal medyada gündeme gelen olay, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i harekete geçirdi. Böcek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Zabıta ekiplerimiz, kalacak yeri olmadığı için ceza yemesiyle gündeme gelen Ali kardeşimizi bulup belediyemize ait Bimekan Barınma Evimize yerleştirdi. Kimsenin mağdur olmaması için 7/24 görev başında olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. #BizBirlikteGüçlüyüz” dedi.

EMNİYET ÖZÜR DİLEDİ

Twitter’dan açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, “Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine göre davranmamız lazım geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftçi’yi tekrar bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik… Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da üzgün. Düzeltir, özür dileriz” ifadelerini kullandı.