Çorum Atıl Üzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde görev yapan personel ve merkezde kalan 70 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Çorum Atıl Üzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde görev yapan personel, her gün teste tabi tutulmasına rağmen, 52’si yaşlı olmak üzere toplam 70 kişi, Covid-19’a yakalandı.
Independent Türkçe’den Adem Demir’in haberine göre, testi pozitif çıkan yaşlılar ile personelin tamamı Çorum’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Çorum Atıl Üzelgün Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde personel 3 vardiya şeklinde görev yapıyor. Değişim yapıldığında huzurevinde çalışacak personel teste tabi tutuluyor.

BAKANLIK KABUL ETMEDİ

Yapılan tüm testler negatif çıkmasına rağmen, geçen süre zarfında huzurevinde bulaş olduğu tespit ediliyor. Türkiye’deki tüm huzurevi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin bağlı bulunduğu Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 70 kişinin Covid-19 testinin pozitif olduğunu kabul etmiyor. Bakanlık yetkilisi, hepsinin tedbir amaçlı hastaneye sevklerinin gerçekleştirildiğini söyledi.
Bakanlık yetkilisi, böbreklerindeki rahatsızlık nedeniyle diyaliz tedavisi alan bir yaşlı hariç diğerlerinin sağlık durumunun stabil olduğunu ve gerekli tedavinin uygulandığını belirtti.