Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden geçen süre içerisinde kimsenin rektör yardımcılığını kabul etmediği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Melih Bulu’nun rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının başlattığı eylemler devam ediyor. Bugün yapılan eylemde Üniversitede rektör yardımcılığını kimsenin kabul etmediği duyuruldu.
Rektörlük önünde akademisyenler adına yapılan açıklamada: Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden geçen 23 günde hiçbir hoca’nın Bulu’nun yardımcılığını yapmayı kabul etmediği bildirildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi “1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir. Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır” denildi.
Boğaziçi Dayanışma sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise şu ifadelere yer verildi “22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır.” Kayyum hocalarımızın dirençli mücadelesi sayesinde kendine okulumuzda destekçi bulamamış, görevine fiilen başlayamamıştır !