Gökçeada’da 5 okulda görülen koronavirüs vakaları nedeniyle eğitime ara verildi. Okullardaki öğretmen ve öğrenciler 10 gün süreyle karantina altına alındı.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan 5 eğitim kurumunda görülen koronavirüs (Covid-19) vakaları nedeniyle eğitime ara verildi. Bu okullarda bulunan öğretmen ve öğrenciler 10 gün süreyle karantina altına alındı.
Gökçeada İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Dr. Serhat Doğan başkanlığında, salgın tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesi için toplantı yaptı.
DHA’nın aktardığı habere göre, Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi ile Gökçeada Özel Zeytinli Rum İlkokulu’nda testi pozitif çıkan öğretmen, Cumhuriyet İlkokulu’nda testi pozitif çıkan öğrenci ile Gökçeada Özel Tepeköy Rum Ortaokulu ve Gökçeada Özel Tepeköy Rum Lisesi’nde temaslı öğrenci bulunması sebebiyle, salgının yayılımını önlemek için yüz yüze eğitime 29 Mart tarihine kadar ara verildi. Okullardaki öğretmen ve öğrenciler 10 gün süreyle karantina altına alındı.
Öte yandan, Gökçeada Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki bütün öğretmen ve öğrencilerin, Cumhuriyet İlkokulu’nda enfekte öğrencinin bulunduğu sınıftaki tüm öğrenciler ile bu sınıfta eğitime giren tüm öğretmenlerin de 10 gün süreyle karantina altına alınmasına karar verildi.