Milli Eğitim Bakanlığı, “İlkokullarda sınav yapılmayacak, orta okul ve liselerde tek sınav yapılacak. Yarı yıl tatili bir hafta uzatıldı. Tatil 25 Ocak’ta başlayacak, 15 şubat’ta ders başı yapılacak” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yürütülen uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl takvimiyle ilgili olarak yapılan yeni düzenlemeyi duyurdu.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020- 021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.
22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.

15 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

İLKOKULLARDA SINAV YAPILMAYACAK

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak.