Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne akademik eğitim için 18 ayrı ülkeden gelen öğrenciler, ırkçılığa karşı farkındalık projesi başlatan Eller İşitme Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmak için Endonezya, mali, Gine Bissau, Çad, Kamerun, Komor Adaları, Cezayir, Kenya, Kongo cumhuriyeti, Kolombiya, Madagaskar, Tayland, Cibuti, Mısır, Angola, Zambiya, Uganda, Fildişi Sahilleri gibi 18 ayrı ülkeden eğitim için gelen misafirler ağırlandı.
Ana teması “Dünyayı iyilik kurtaracak “ ve  “Dünya herkese yeter” olan ve iş insanı Ahmet Güneş tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü yıldırım ile birlikte uluslararası öğrenciler, kahvaltının ardından, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.
Çarşamba Doğal Yaşam Parkı’nı gezen öğrenciler, 2006 yılında Çarşamba’da kurulan İlkumut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde de incelemelerde bulundu.
Öğrenciler, ırkçılığa karşı farkındalık projesini hayata geçiren Konuşan Eller İşitme Engelliler Derneği’ni de ziyaret etti. Dernek Başkanı İlkay Kocabay, “Türkiye ve Afrika beraber. Aramızda ayırım yok, fark yok” diye konuştu.