AKP’li Melih Bulu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör olarak atanmasına tepki amacıyla Kadıköy’de bir araya gelen binlerce üniversite öğrencisi direniş vurgusunu yineledi ve “Kayyumla gelen direnişle gider” dedi.

AKP eski milletvekili aday adayı Melih Bulu’nun AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı çıkan üniversite öğrencileri, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve sendikalar Kadıköy’de bir araya geldi.
“Üniversiteleri Svunuyoruz”, “Marmara’dan Külliye Kayyumdan Rektör Olmaz”, “Üniversiteler Dayanışmayla Özgürleşecek” ve “Kayyumla Gelen Direnişle Gider” pankartlarının açıldığı eylemde, birçok üniversite öğrencisi mücadeleye devam çağrısı yaptı.
Rıhtım Meydanı’ndan toplanan İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçili öğrencilerin direnişine destek çağrısı yaparak, “Kurtuluş yok tek başına. Ya hep beraber, ya hiçbirimiz” sloganını attı.