Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu’nda, bir öğretmen ve öğrencide Covid-19 tespit edildi. Bunun üzerine 30 öğrenci karantinaya alındı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu’nda, bir öğretmen ve öğrencide koronavirüs vakası tespit edildi. Sınıftaki 30 öğrenci 14 gün süreyle karantinaya alındı. Okul görevlileri, sınıfta dezenfeksiyon çalışması yaptı.

“EĞİTİM DEVAM ETMEKTE”

Dumlupınar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tülay Demirbaş ise, “Sınıfımız karantinadadır. Yüz yüze eğitim başladığından bu yana tüm sağlık önlemleri alınmıştır. Velilerimizi endişelendirecek bir sorun yoktur. Eğitim devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

“ÇOCUKLAR GÖZLEM ALTINDA”

soL’a konuşan Dumlupınar İlkokulu müdür yardımcısı, bir öğretmenin karantinada olduğunu doğruladı. Okuldaki öğrencilerin “gözlem altında” olduğunu söyleyen yetkili, Okul Aile Birliği Başkanı’nın açıklama yapmasında da sakınca olmadığını anlattı.
Müdür yardımcısı şunları söyledi: “Bir öğretmenimiz evde gözetim altında testi pozitif çıktı ancak çocuklar karantinada değil, gözetim altında. Okula gelmeyecekler. Çocuklara test yapılmadı yani henüz. Virüs olup olmadığı belli değil. Zaten bildiğim kadarıyla çocuklara genelde test de yapılmıyor. Okul Aile Birliği de bizim resmi kanalımız. Onun kanalıyla açıklama olmuş oldu.”