İzmir’in Çiğli ilçesinde yaşayan lise öğrencisi 16 yaşındaki Nazlı Demirtaş’tan 51 gündür haber alınamıyor.

İzmir’in Çiğli ilçesinde51 gün önce kaybolan lise öğrencisi 16 yaşındaki Nazlı Demirtaş’ın annesi Nuray Özsöz, “Nazlı’yı görenler ya da yerini bilenler ne olur polisi arasınlar. Kızım sanki kuş olup uçtu” dedi.

11 ARALIK’TAN BU YANA HABER ALINAMIYOR

Çiğli’de geçen yıl 11 Aralık’ta, Nazlı Demirtaş, yanında kaldığı ablası uyuduğu sırada evden ayrılarak kayboldu. O tarihten bu yana kızı Nazlı’dan haber alamadıklarını belirten Nuray Özsöz hem yetkililerden hem de vatandaşlardan yardım istediğini belirtti. Pazarda çay satarak geçimini sağlayan Özsöz, kızının neden gittiğine anlam veremediklerini söyledi. Gözü yaşlı anne Özsöz, “Nazlı ile ablası yanıma geldiler. Ben de tezgahı kapattıktan sonra hep birlikte eve geçtik. Ardından yemeğimizi yiyip, sohbet ettik. Sabah olunca iki kardeş, toplanıp eve gittiler.

“HER ŞEYİ BIRAKTIM EVLADIMIN PEŞİNE DÜŞTÜM”

Nazlı’nın sosyal medya hesaplarını da kapattığını belirten Özsöz, “Neden gittiğini bilmiyoruz. Nazlı’da hiçbir anormallik yoktu. Aramızda kavga veya tartışma gibi şeyler de yaşanmadı. Sosyal medya hesapları kapalı. Telefonun sinyali de son olarak kaybolduğu Çiğli’de sinyal veriyor. Gecem gündüzüm birbirine girdi. Kim aklıma gelirse arayıp soruyorum, sokakları geziyorum. Haftada bir gün de pazara çıkıp çay satıyorum. Her şeyi bıraktım evladımın peşine düştüm” diye konuştu.

“BEN ONU HER ŞEYİ İLE KABUL EDERİM, YETER Kİ GELSİN”

Kızı Nazlı’ya da geri dönmesi çağrısında bulunan Özsoz, “Ne olursa olsun geri gelsin. Ben onu her şeyiyle kabul ederim. O benim çocuğum. Ona kızamam. Gülüp oynayan çocuk bir anda kayboldu. Nazlı’yı görenler ya da yerini bilenler ne olur polisi arasınlar. Eğer kızımı ellerinde tutuyorlarsa geri versinler. Kızım sanki kuş olup uçtu” dedi.