Edirne’de Köy Muhtarı Hakkı Yilber’in geçen kısıtlama sonrası “Gelmeyin” çağrısı yaptığı Türkmen köyünde, bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 4’üncü kez kısıtlama kararı alındı.

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Türkmen köyünde, bir kişinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine köye 4’üncü kez 14 gün süreyle kısıtlama getirildi.
DHA’nın aktardığı habere göre, Keşan’a 17 kilometre uzaklıktaki 947 nüfuslu Türkmen köyünde, bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine köyde 4’üncü kez kısıtlama uygulanmaya başladı. Köyde, koronavirüs tedbirleri kapsamında Hıfzıssıhha Kurulu kararınca kıraathane, manav, restoran ve cami gibi vatandaşların toplu bulunabileceği yerler 14 gün süreyle kapatıldı.

“MİSAFİR KABUL ETMİYORUZ”

Köy Muhtarı Hakkı Yilber, geçen kısıtlama kararı sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, köy dışından yaşayan hemşehrilerine “Gelmeyin” çağrısında bulunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:
“Kıymetli hemşehrilerimiz, köyümüz artan salgın ve yaşlı nüfus nedeniyle yüksek risk grubundadır. Bu nedenle köyümüz sınırları dışında yaşayan hemşehrilerimizin zaruri olmadıkça köyümüze gelmemesi, eş, dost, akraba ve misafirlik ziyareti yapmamaları, ikamet ettikleri kendi il ve ilçelerinde evlerinde kalmaları kendi sağlıkları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu zor dönemde sizleri de düşünerek köyümüze misafir kabul etmiyoruz. Köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ev ziyaretleri yapmamaları ayrıca diğer il ve ilçelere de gitmemeleri toplum sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Lütfen tedbirli olalım. Kendimizi ve yakınlarımızı koruyalım.”