Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, hastanelerde Covid-19 hastalarına yer bulunamadığını belirterek, “Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da telefon numaralarını alarak evlerine yolluyoruz. Yatak boşaldığında çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayıları yeniden artmaya başlarken, Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç Ankara’daki hastanelerin dolduğunu ve Covid-19 hastaları için yatak bulunamadığını aktardı. Karakoç, “Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da telefon numaralarını alarak evlerine yolluyoruz. Yatak boşaldığında çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÖFKELERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİYOR”

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, ATO Başkanı Karakoç, pozitif vakanın evine gidip gelmesinin çok zor olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Bazı Covid-19 hastalarının aracı yok. Bazıları da başkalarının kullandığı araçla gelip gidiyor hastaneye. Bu durumda da aracı kullanan büyük risk altında oluyor, Covid-19 hastasıyla temaslı oluyor. Hastalar da zaman zaman bu durumda öfkelerini sağlık çalışanlarına yöneltiyor.”

“AMELİYATHANELER YOĞUN BAKIMA ÇEVRİLDİ”

Ankara Şehir Hastanesi’ndeki ameliyathanelerin ardından yeni doğan yoğun bakım ünitelerin de “yetişkin yoğun bakım” ünitesine çevrildiğini söyleyen Karakoç, şu bilgileri paylaştı:
“Hastanede yoğun bakım yatak sayısı 16’dan 24’e çıkarıldı. Burada yoğun bakım doluluk oranı yüzde 85 civarında. Çalıştığım Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde ise yüzde 90 seviyesinde.”