Çin aşısını Türkiye’ye Keymen İlaç Firması’nın 10 gün önce getirdiğini belirten CHP’li Murat Emir, aşının AKP’li siyasiler ile nüfuzlu kişilere el altından yapıldığını iddia etti.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Çin’le sözleşmesi yapılan koronavirüs (Covid-19) aşısı Sinovac’ın Türkiye’ye getirildiğini ve 10 gündür AKP’li siyasiler ile yakınlarına yapılmaya başlandığını ileri sürdü.

“ÇİN AŞISI 10 GÜNDÜR TÜRKİYE’DE”

ANKA’nın aktardığı habere göre, yazılı açıklama yapan Emir, Çin aşısının, dün aşı programını başlatan İngiltere’den önce Türkiye’ye getirildiğini öne sürerek, şunları belirtti:
“Çin aşısı 10 gündür Türkiye’de. Aşıyı getiren firma da her zamanki gibi yine Keymen İlaç oldu. Aşı 10 gündür el altından AKP’li siyasilere, aile dostlarına, nüfuzlu kişilere ve tanıdıklara yapılmaya başlanmış bile. Günlerdir aşının nasıl geleceğini, sözleşmenin detaylarını, aşının fiyatını soruyorduk. Bakanlık da toplumu bilgilendiriyor gibi yapıp aslında hiçbir bilgi vermiyor ve süreci kapalı bir şekilde yürütmeye devam ediyordu. Şimdi, bakanlığın süreci neden kapalı bir şekilde götürdüğü ortaya çıkmış oldu.”