SAĞLIK

Dışişleri Bakanlığı’ndan Irak ve İtalya için uyarı

Dışişleri Bakanlığı, son günlerde koronavirüs vakalarında artış gözlenen Irak ve İtalya’ya yönelik seyahat uyarısı yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Irak’ta koronavirüs (COVID-19) vakalarının sayısının ülke çapında artış eğiliminde olduğu sehayat uyarısı yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Irak’ın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri, Irak’a seyahat etmeleri halinde vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur. Irak’ta ikamet eden veya Irak’a seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Bağdat Büyükelçiliğimiz ve Erbil Başkonsolosluğumuz ile Irak ulusal makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir” diye ifade edildi.

Bakanlıktan İtalya’ya yönelik şu açıklama yapıldı:

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın, zorunlu olmadıkça, İtalya’nın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri önemle tavsiye olunur. Öte yandan, İtalya’da ikamet eden veya bu ülkeye seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami düzeyde riayet etmeleri; Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuz ile İtalyan resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video