SAĞLIK

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs sorularını yanıtladı: Her yaştan insan bu virüsü kapabilir

Dünya Sağlık Örgütü, Çin’de çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs ile ilgili en çok sorulan soruları yanıtladı. “Ağız gargaraları koronavirüsten korur mu?” ve “Sarımsak yemek koronavirüse karşı koruma sağlar mı?” gibi birçok sorunun yanıtını verdi.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs salgını ile ilgili merak edilen çok fazla soru var. Tüm dünya bu virüsten nasıl korunacağını ve nasıl önlemler alması gerektiğini araştırıp duruyor.

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organisation – WHO) de 265 kişinin hayatını kaybettiği yeni koronavirus (2019-nCoV) hakkında en çok sorulan soruları yanıtladı.

WHO tarafından hazırlanan ve “Burnun düzenli olarak tuzla silinmesi koronavirüs enfeksiyonunun önlenmesine yardımcı olur mu?”, “Isıl tarayıcılar koronavirüs teşhisinde ne kadar etkili?”, “Ağız gargaraları koronavirüsten korur mu?” ve “Sarımsak yemek koronavirüse karşı koruma sağlar mı?” gibi birçok sorunun yanıtının verildiği slayt sunum, Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından Türkçe’ye çevirildi.

Yeni koronavirus ile ilgili en çok sorulan sorular ve yanıtları şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dokuz8HABER’i takip edin

Video