SAĞLIK

Koronavirüs testi pozitif çıkan öğrenciyi eve yolladılar

Esra Tokat/@tokatesraa

Eskişehir’de kuru öksürük ve ateş şikayetiyle Şehir Hastanesi’ne giden bir üniversite öğrencisi, koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen eve yollandı. Doktorların kendisine, “Eve git kimseyle temas etme” dediğini söyleyen öğrenciye yarın evinden alınarak bir hastaneye nakledileceği söylendi.

Eskişehir’de üniversite okuyan bir öğrenci, ateş ve öksürük şikayetiyle gittiği hastanede koronavirüs teşhisi koyulmasına rağmen evine yollandı. Eve yollanarak Cuma günü (bugün) hastaneye nakledileceği söylenen öğrenci dokuz8HABER’e konuştu.

“KORONAVİRÜS TESTİNİ BENİM ISRARIMLA YAPTILAR”

Eskişehir Şehir Hatsanesi’nin acil bölümünde muayene edilen öğrenci, başta kendisine ilaç yazıp eve gönderilmek istendiğini söyledi. Eve gitmeyi reddeden öğrenci, “Bende koronavirüsün tüm belirtilerinin görüldüğünü söyledim ve koronavirüs testi yapılmasını ısrarla talep ettim. Israrlarım sonucu test yapıldı” dedi.

“15 VAKA DAHA VAR”

Doktorların kendisine bir rapor vermediğini ve sözlü bir şekilde koronavirüs testinin pozitif olduğunun aktarıldığını söyleyen öğrenci, “Sonrasında, benim gibi testi pozitif çıkan 15 kişinin bulunduğu bir alanda bekletildim. O sırada yanıma gelen bir doktor beni eve göndereceklerini ve kimseyle temas etmediğim sürece hastalığın bir süre sonra geçeceğini söyledi. Babamı aradım. Hastaneye geldi ve doktorlarla konuştu. Babamın ısrarı sonucu bir doktor, Bursa veya Ankara’ya nakledileceğimi söyledi” dedi.

EVE GÖNDERDİLER

Bekletildikten sonra eve gönderildiğini söyleyen öğrenci, “Sonrasında beni eve gönderdiler. Kimseyle temas etmememi, sabah olunca bir hastaneye nakletmek üzere beni evden alacaklarını söylediler” dedi.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video