Kütahya Tavşanlı’da ev ziyaretleri yasaklandı

Covid-19 tedbirleri kapsamında Kütahya Tavşanlı’da, yurttaşların başka haneleri ziyaret etmelerine izin verilmeyeceği, karara uymayanlara para cezası verileceği açıklandı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurttaşların başka haneleri ziyaret etmelerine izin verilmeyecek. Karara uymayanlara para cezası verilecek.

AA’nın aktardığı habere göre, kaymakamlıktan yapılan açıklamada, tüm dünyayı tehdit eden ve insan hayatı için risk oluşturan Covid-19 salgınıyla mücadele etmek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında bazı tedbir kararları alındığı belirtildi.

“TOPLU OTURMA VE İKRAM ETKİNLİKLERİ CİDDİ RİSK OLUŞTURUYOR”

Aile büyükleri ziyareti, taziye ve hasta ziyaretleri, toplu oturma ve ikram etkinliklerinin salgının yayılmasında ciddi riskler oluşturacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu bağlamda ilçemiz yerleşim sınırları içerisindeki vatandaşların kalıcı ikametleri dışında çok kısa süreliğine bile olsa doğal afetler dışında başka haneleri ziyaret etmelerinin ve kapalı veya açık ortamlarda (Site alanında, evlerde, apartman girişi veya bahçelerde, kapı önlerinde v.b.) bir araya gelmeleri mazeretlerine bakılmaksızın yasaklanmıştır.”

Açıklamada, alınan kararlara uymayan vatandaşlara idari para cezası uygulanacağı kaydedildi.