Hastanelerdeki yoğun bakımlarda yer kalmadığını belirten Prof. Dr. Necmettin Ünal, “Yoğun bakımlarda yer kalmadı. Diyarbakır’dan, Gaziantep’ten bizi arayıp hastasına yer atayan arkadaşlarımız var” bilgisini paylaştı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, koronavirüs (Covid-19) salgınındaki artışa dikkat çekerek, yoğun bakımlarda yer kalmadığını aktardı.
Açıklanan verilerle yaşadıklarının uyumlu olmadığını belirten Prof. Dr. Ünal, “Rekorlar kırıyor olabiliriz. Bunlar dünya rekoru mudur, gezegenler arası rekor mudur bilmiyorum. Çünkü veri yok. Veri olmayınca da ne durumdayız ne yapabiliriz bir şey diyemiyoruz. Bundan sonraki süreçte Sağlık Bakanlığı’nın durumu şeffaf şekilde açıklaması gerekir” diye konuştu.

“AMELİYATHANE KORİDORLARI BİLE YOĞUN BAKIMA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

HaberTürk TV canlı yayınında konuşan Prof. Dr. Necmettin Ünal, yoğun bakımlarda yer olmadığını, ameliyathanelerin değil ameliyathane koridorlarının bile yoğun bakıma dönüştürüldüğünü ifade etti.
“Bu koşullarda iyi bir tedavi uygulanamaz” diyen Prof. Ünal, “Benim üniversitemde yer yok. Diğer hastanelerde de yer kalmadı. Gaziantep’ten, Diyarbakır’dan ‘hastalarımıza yer bulun’ diye arayanlar var. Şu an yoğun bakımlarda yer yok” ifadelerini kullandı.
Bilim Kurulu tutanaklarının da açıklaması gerektiğini ifade eden Ünal, şeffaf davranılması halinde sorunların daha kolay çözüleceğini söyledi.