Sağlık çalışanları ek ödemedeki adaletsizliğe isyan etti

Sağlık Emekçileri Sendikası‘nın çağrısıyla İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’nde bir araya gelen sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı’nın ek ödemelerinde yaptığı adaletsizliğe isyan etti.

Sağlık çalışanları ek ödemede yaşanan adaletsizliklere karşı isyan etti.

EK ÖDEMELER PERFORMANS SİSTEMİNE GÖRE YAPILIYOR

İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’nde bir araya gelen sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı tarafından müjde olarak açıklanan ek ödemelerin eşit derecede uygulanmadığını ve bazı sağlık çalışanlarının içinden geçilen dönemde mağdur edildiğini belirtti. Salgın döneminde birçok sağlıkçının koronavirüse yakaladığı söylenen açıklamada, “Sağlık çalışanlarına üç ay süreyle verileceği ifade edilen ek ödemeler performans sistemi baz alınarak yapıldığı için ne yazık ki büyük bir adaletsizliğe neden olmuş, bir çok sağlık çalışanı bu ödemeden yararlanamamış, yine bir çok sağlık çalışanı cüzzi ödemeler alabilmiştir” denildi.

İNSANCA YAŞAM İÇİN TEMEL ÜCRET ARTIŞI

Taleplerinin bu haksızlığı ortadan kaldıracak bir temel ücret artışı olduğunu belirten sağlık çalışanları, basın açıklamalarında, “Sağlık emekçilerinin talebi üç ay sürecek adaletsiz ek ödeme değil, insanca yaşam için temel ücret artışıdır” dedi.