İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite sınırı kaldırıldı.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, ülke genelinde şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite sınırının kaldırıldığını açıkladı. Özcan, “Ayrıca, çok yüksek risk grubunda bulunan iller hariç terminal ve gar binalarındaki lokanta, restoran, kafeterya ve pastane gibi yeme-içme işletmeleri de 7 gün 24 saat açık kalabilecek” ifadelerini kullandı.

“HES KODUYLA OTOBÜSLERE VE YEME-İÇME İŞLETMELERİNE ALINACAK”

AA’nın aktardığı habere, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüklerini söyledi.
Sınırlamanın kaldırılması, terminal ve gar binalarındaki yeme-içme işletmelerinin açılmasını istediklerini söyleyen Özcan, “İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgeyle tüm ülke genelinde şehirler arası otobüslerde yüzde 50 kapasite sınırı kaldırıldı. Ayrıca, çok yüksek risk grubunda bulunan iller hariç terminal ve gar binalarındaki lokanta, restoran, kafeterya ve pastane gibi yeme-içme işletmeleri de 7 gün 24 saat açık kalabilecek” diye konuştu.
Özcan, “Yolcular, HES koduyla otobüslere ve yeme-içme işletmelerine alınacak. Girişlerde ateş ölçüme vesaire yapılacak. Dezenfektan ve benzeri konulara azami özen gösterilecek” ifadelerini kullandı.