SAĞLIK

Türkiye’de ikinci koronavirüs vakası görüldü

Bütün dünyada hızla yayılan koronavirüs salgınına Türkiye’den bir kişi daha yakalandı. Sağlık Bakanı 2. vakanın da görüldüğünü açıklarken Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ise paniğe gerek olmadığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var” açıklamasında bulundu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Dün akşam sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İkinci vaka da kontrol altında. Rehavet ve panik yok. Tedbirleri titiz bir şekilde uygulamak önemli. Okullar, toplu/çoklu hareketliliği ve kalabalık ortamları azaltmak için tatil edildi. Lütfen bu noktaya dikkat edelim” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video