TOPLUM-YAŞAM

Şişli’de Ermeni yaşlı adam domuz bağıyla öldürüldü

şişli

Şişli’de Ermeni ailenin evine giren kimliği belirsiz üç kişi, yaşlı çifti domuz bağıyla bağladıktan sonra evde bulunan kasayı da boşaltarak kaçtı. 87 yaşındaki Hagop Demirci hayatını kaybederken, eşi Seta Ayda Demirci ise polis ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]8[/mks_dropcap]5 yaşındaki Hagop Yakup Demirci ile 79 yaşındaki eşi Seta Ayda Demirci’nin yaşadığı Şişli Harbiye Cumhuriyet Caddesi’ndeki evlerine saat 14:00 sıralarında gelen temizlik görevlisi, çoğu dairesi işyeri olan binanın dış kapısını açmaları için çifti aradı; fakat ulaşamadı. Bunun üzerine temizlik görevlisi durumu yakında oturan yaşlı çiftin yeğenlerine bildirdi.

Domuz bağıyla bağlanmış

Teyze ve eniştelerini defalarca arayan ve telefonlara cevap alamayan yeğenleri, polis ve itfaiyeden yardım istedi. Polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile üçüncü kattaki daireye pencereden giren bir akrabası yaşlı çiftin domuz bağı ile bağlanmış hâlde buldu.

İtfaiye ekibi, Seta Ayda Demirci’nin hayatta olduğunu fark etti ve bağını çözdü. Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri Hagop Yakup Demirci’nin hayatını kaybettiğini belirlerken, yüzünde morluk ve yaralar bulunan Seta Ayda Demirci ambulansa alınarak hastaneye kaldırdı.Evde yapılan incelemenin ardından Hagop Yakup Demirci’nin cenazesi, İstanbul Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı keşiften sonra otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacak.(dokuz8HABER/DHA)