Ekonomik kriz, taciz, mobing ve yoğun baskılar nedeniyle intihar vakaları her geçen gün artıyor. Son 24 saat içinde kamuoyuna yansıyan 5 intihar vakası yaşandı.

İntihar edenler arasında toplumun her kesiminden var.

BORCU NEDENİYLE İNTİHAR ETTİ

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde ikamet eden Halit Yılmaz bankaya olan 26.450 lira borcu nedeniyle intihar etti. İki çocuk babası Yılmaz, intihar etmeden önce bir mektup bırakarak, “Kimseye kızgın değilim. Herkes hakkını helal etsin” dedi.

İZMİR’DE SON 4 GÜNDE İKİNCİ İNTİHAR

Son 24 saat içinde bir intihar haberi de İzmir’den geldi. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan 57 yaşındaki Ömür K., metro hattına atlayarak intihar etti. Kentte 4 gün önce, 24 yaşındaki İ.A., banliyö treninin önüne atlayarak yaşamına son vermişti.

ANKARA’DA ÖĞRETMEN İNTİHAR ETTİ

Ankara Batıkent’te matematik öğretmeni İnan Avşar intihar etti. Avşar, bir gün önce YouTube’a yüklediği videoda kolejlerdeki çalışma koşullarını, uğradığı mobbingi ve eğitim sistemini eleştirmişti.

İSTANBUL’DA BİR MEMUR İNTİHAR ETTİ

Zeytinburnu Belediyesi’nde 33 yaşındaki memur Yavuz Selim Sertdemir, Şişli’deki evinde intihar etti.
Sertdemir’in Konya’daki ailesinin yanına yerleşmek için belediye başkanlığına defalarca tayin dilekçesi verdiği, ancak sürekli ret cevabı aldığı aktarıldı.

BURDUR’DA BİR İŞÇİ İNTİHAR ETTİ

Burdur’daki sanayi sitesinde, ağır tonajlı araç yıkamacılığı yapan 46 yaşındaki Avni Ç.’nin, Burdur Gölü kıyısındaki ormanlıkta ağaca asılı cansız bedeni bulundu.


Son 24 saat içinde kamuoyuna yansıyan 5 intihar vakasının yaşanması büyük bir tepki ile karşılandı. Sosyal medyada bu intiharlara ilişkin hükümete tepki gösterildi.