tett

Ankara’da iş yerinde çalışanı olan çocuğu kandırıp, defalarca tecavüz eden F.D. çıkarıldığı mahkemece tutukladı. Tecavüze uğrayan çocuğu ilaçla öldürmek isteyen çocuğun anne ve babası ile yakınları ise çıkarıldıkları mahkemece denetimli gözetim altında tutulması kaydıyla serbest bırakıldı.

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]K[/mks_dropcap]orkunç olayın Gölbaşı’nda yaklaşık bir yıl önce başladığı ortaya çıktı. İlçedeki bir eşarp satışı yapan küçük bir dükkanda çalışan 17 yaşındaki çocuk, iddiaya göre çalıştığı iş yeri sahibi olan F.D. tarafından mesai çıkışı “Bugün sayım yapacağız” denilerek alıkonulup, tecavüze uğradı. Çocuk ise korktuğu için olayı ailesine bildirmedi. F.D. bir yıl boyunca vaatlerde bulunduğu ve zorladığı çocuğa defalarca tecavüzde bulundu. Çocuk ise patronu ile aralarında geçen durumu kimseye anlatmadı.
Ailesi fare zehiriyle öldürmek istedi
Aile üyelerinden biri, kızın cep telefonundaki patronu F.D.’den gelen mesajları okuyup, olayı 1 yıl sonra tesadüfen öğrendi. Aile üyeleri, birlikte karar alıp, çocuğu fare zehiri içirerek öldürmeye kalkıştı. Ailesi tarafından öldürülmek istenen çocuk ise bu durumu emniyete bildirdi.
Tecavüzcü tutuklandı
Karakola çağrılan aile, bu sırada çocuğa zorla bir kutu daha antibiyotik hap içirdi. Ailesi ile birlikte karakola giden çocuk bu sırada bir anda yere yığıldı. Polis gözetiminde önce hastaneye kaldırılan çocuk, tedavi sonrası Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edildi. İş yerinde çalıştırdığı çocuğu kandırıp, defalarca tecavüz eden F.D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, Sincan Cezaevi’ne konuldu. Çocuğu ilaçla öldürmek isteyen çocuğun anne ve babası ile yakınları ise çıkarıldıkları mahkemece denetimli gözetim altında tutulması kaydıyla serbest bırakıldı. (dokuz8HABER/Zete)