Tunceli’de kent genelinde eylem ve etkinlikler, 15 gün süreyle yasaklandı. Karara gerekçe olarak ise koronavirüs salgını gösterildi.

Tunceli’de kent genelinde eylem ve etkinlikler, 15 gün süreyle yasaklandı. Karara gerekçe olarak ise koronavirüs salgını gösterildi. Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde valilik ve kaymakamlıkların uygun göreceği etkinlikler dışındaki toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığı duyuruldu.

YASAK 28 EKİM’DE SONLANDIRILACAK

Açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında; kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar, asgari düzeyde katılım, maske kullanmak ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılacak basın açıklamaları dışında il sınırları içinde düzenlenecek her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans ve benzeri tüm etkinliklerin 14 Ekim’den başlamak üzere 28 Ekim saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklandığı kaydedildi.