Foroğrafçı Bülent Kılıç’ın BBC Türkçe için çektiği fotoğraf sosyal medya gündemine girdi. Fotoğrafta tam kapanmada her şeyin serbest olduğu turistler yemek yerken aynı karede bir yanda da hizmet sektöründe çalışan bir yurttaş temizlik yapıyor.

Fotoğrafçı Bülent Kılıç’ın ise İstanbul’da bir mekanın terasında çektiği fotoğraf sosyal medyanın gündemine girdi. Fotoğrafta tam kapanmada her şeyin serbest olduğu turistler yemek yerken aynı karede bir yanda da hizmet sektöründe çalışan bir yurttaş temizlik yapıyor.

“İSTANBUL’DAN BİR KARE”

BBC Türkçe’nin Instagram hesabın yaptığı paylaşım ise şu şekilde: Turizm sezonu yaklaşırken, tam kapanmanın Türkiye genelindeki vaka sayılarını düşürmesi hedefleniyor. böylece Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının artacağı ve sektörün geçen yılın kayıplarını kısmen de olsa telafi edeceği ümit ediliyor. tam kapanmaya rağmen istanbul’u ziyaret eden turistler, sokağa çıkma yasaklarından muaf tutuluyor. bunun yanında konaklama tesislerinde çalışan personel de tam kapanma döneminde çalışmaya devam ediyor. istanbul’dan bir kare.