Evli ve 7 çocuk babası 37 yaşındaki Aslan Karakaş, evlenmeyi reddeden amcasının kızı olan 16 yaşındaki çocuğu vurarak ağır yaraladı. Şiddete ve istismara maruz kalan çocuk yaşam destek ünitesine bağlı hayata tutunmaya çalışırken, Aslan Karakaş aylardır yakalanamadı.

Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre; Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Doruk köyünde yaşayan 16 yaşındaki çocuğun  annesi, kendisini taciz ve ölüm tehditleriyle “ikinci eşi” olmaya zorlayan yedi çocuk babası 37 yaşındaki Aslan Karakaş’tan şikâyetçi oldu. “Baskıların ardından” şikayet geri çekilirken, ölüm tehditleri devam etti.

ASLAN KARAKAŞ HALA BULUNAMADI

İstismara ve ölüm tehditlerine maruz kalan kız çocuğunun başka biriyle evleneceğini duyan Aslan Karakaş, 4 Şubat 2021 günü, çocuğu ve annesi evlerinin önünde otomobile binecekleri sırada defalarca ateş etti. İstismara ve ölüm tehditlerine maruz kalan kız çocuğu, vücuduna isabet eden 3 kurşunla ağır yaralandı. Araçta ise 30 kurşun izi vardı. Hastaneye kaldırılan çocuk, bir hafta sonra kendine geldiğinde Aslan Karakaş’ın silahlı saldırısına uğradığını söyledi. Olaydan sonra kaçan Aslan Karakaş ise yapılan aramalara rağmen bulunamadı.

FAİLİN EŞİ PARA TEKLİF ETTİ

İstismara ve ölüm tehditlerine maruz kalan kız çocuğunun ablası yaşananlara tepki gösteerek “Adamın evi arandığında bir sürü ruhsatsız silah çıktı. Balıkesir Susurluk’taki ablasında kaldığını duyduk. Mardin’de de dayıları var. Kardeşim orada can çekişirken Aslan Karakaş’ın eşi Remziye Karakaş, anneme para teklif edip şikâyeti geri çekmesini istedi. Bütün akrabalar annemi ve bizleri suçluyor ‘Neden vermediniz kızı, bak ne oldu’ diye. Kimse bu adama dur demedi. O kadar pişmanız ki hiçbirimiz bir şey yapamadık. Hepimiz suçluyuz. Başka yerde olsaydı herkes ayaklanırdı ve o adam yakalanırdı” dedi.

Editör notu: Çocuğun isminin kısaltılmış hali haberin ana unsuru olmadığı için ve 18 yaş altındaki çocukların haklarını korumakla birlikte güvenlikleri açısından haberde kullanılmamıştır.