“Süper Kahramanlık” temasıyla 1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin yarışma başvuruları başladı.

“Süper Kahramanlık” temasıyla 1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin yarışma başvuruları başladı. ‘Süper Kahramanlık’ teması ve ‘Sığamıyoruz’ sloganı etrafında geliştirilecek olan festivalin direktörü Gülten Taranç, kadın yönetmenlerin sinemadaki üretimlerinin içinden geçtiğimiz bugünlerde de öne çıktığını vurgulayarak festivalin yarışmalı bölümü için “Ana karakteri kadın olan güçlü kadınları merkezine alan filmlerinizi bekliyoruz” dedi.

Taranç konuşmasında şunları da kaydetti: “2018’den bu yana özveriyle sürdürdüğümüz ve İzmir’de uzun metrajlı güncel filmlerin gösterimi açısından öne çıkan Kadın Yönetmenler Festivali’mizi bu yıl uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Bu bağlamda küresel pandemi nedeniyle yurt dışı odaklı gösterim ve söyleşilerimizi çevrimiçi platformda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2021’in Mart ayı itibariyle festivalimizi tüm hijyen koşulları üst seviyede sağlanmış biçimde hem fiziki ortamlarda hem çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” dedi.